***
observatory.cz
Štefánikova hvězdárna online
pro
Dnes otevřeno:
19:00-21:00 (momentálně zavřeno)
Dnešní program:
19:00 European GNSS - (20)
Počasí: Právě pozorujeme:
počasí
 
pozorování
program pro školy a objednané výpravy

Hvězdárna pro školy

Exkurze na hvězdárnu

Návštěva hvězdárny se může stát atraktivním doplňkem výuky na všech typech škol od mateřských po vysoké. Návštěva školní skupiny je možná po předchozí telefonické rezervaci. Školní programy nabízíme především ve všední dny mimo otevírací dobu, po dohodě je ale možno i jinak.

Standardní program školní exkurze:

Provádění školních výprav zakládáme na exkluzivitě a individuálním přístupu. Jak objednaný termín tak služby lektora jsou vyhrazeny pouze pro Vás - nedochází ke slučování s jinými skupinami. Prohlídku lze na přání přizpůsobit časovým možnostem. Diskusi lze po dohodě vést na dané téma (např. v souvislosti s učivem).

volné termíny k objednání exkurze >>

 

Výukové přednášky

Nad rámec standardních školních prohlídek lze objednat místo projekce pořadu živou přednášku na vybrané téma. Lekce má délku cca. 1h a je doplněna diskusí, pozorováním v kopulích a prohlídkou výstavy. Seznam témat přednášek naleznete zde.

 

Astrobus pro školy v přírodě

Hvězdárna na objednávku nabízí program Astrobusu pro školy v přírodě či jiné školní akce. Služba zahrnuje výjezd dvoučlenné posádky spolu s mobilními dalekohledy a projekční technikou do místa konání. Vzorový výjezd Astrobusu zahrnuje pozorování Slunce, přednášky na téma Sluneční soustava a hvězdný vesmír v kombinaci s krátkými filmy, pozorování noční oblohy a doplňkový prodej astronomických publikací. Program typicky probíhá od pozdního odpoledne do pozdní noci.  Časový rozsah i obsah je samozřejmě možné individuálně upravovat dle přání objednatele. Ze zkušeností vyplývá, že není možné zajistit dostatečnou kvalitu programu pro kolektivy větší než 100 dětí. V takovém případě nabízíme vícedenní výjezdy. Více informací naleznete na speciální stránce věnované Astrobusu.

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy
Praha Zřizovatel hl.m.Praha
Statut Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy
Veřejné zakázky

Kudyznudy